Радіообмін

Тактика
Аватар користувача
Casper
Повідомлень: 368
З нами з: 10:23 14 травня 2013
ММГ: JG G36, PJ M4A1, Galaxy MP7, USP/P8
Форма: 3FB TD, 5FB TD, Woodland, 3DC, MTP, Pashtuns, Oliv
Звідки: Ужгород

Радіообмін

Повідомлення Casper » 11:15 14 травня 2019

Завдання координації дій армій, що б'ються і управління загонами, що не перебувають в межах прямої видимості, була актуальна ще за часів наших предків, які розмахують палицями.
Але лише винахід портативних радіопередавачів в середині минулого століття дозволило великим армійських підрозділах (полкам, дивізіям і вище) почати обмінюватися важливою бойової інформацією. Вони дозволили координувати дії на дуже великих ділянках, навіть через континенти. Дуже швидко стало ясно, що без чітких правил радіопереговорів, в розпал жорстокої сутички, всі повідомлення швидко стають малозрозумілими і часто неправильно розуміються. Завдання координації дій армій, що б'ються і управління загонами, що не перебувають в межах прямої видимості, була актуальна ще за часів наших предків, які розмахують палицями.
Але лише винахід портативних радіопередавачів в середині минулого століття дозволило великим армійських підрозділах (полкам, дивізіям і вище) почати обмінюватися важливою бойової інформацією. Вони дозволили координувати дії на дуже великих ділянках, навіть через континенти. Дуже швидко стало ясно, що без чітких правил радіопереговорів, в розпал жорстокої сутички, всі повідомлення швидко стають малозрозумілими і часто неправильно розуміються.
Проблема стала ще більш критичною, коли рації стали зовсім маленькими, простими і недорогими, що дозволило екіпірувати ними кожного солдата. У бою, коли з усіх боків загрожує небезпека, адреналін перехоплює через край, навіть просте дію прийому-передачі повідомлення може перевантажити всі органи чуття.
Згодом правила радіопереговорів удосконалювалися, що дозволило кожному солдату ефективно використовувати рацію, навіть в жорстокій перестрілці. У різних країнах і навіть в різних загонах ще залишилися деякі особливості в правилах радіообщенія, але деякі основні принципи однакові для всіх.
· ДУМАЙТЕ, ПОТІМ ГОВОРИТЕ: Знайте, що хочете сказати, до того, як почнете передачу по рації
· ГОВОРИТЕ ПРОСТО І КОРОТКО: Не допускайте в розмові складних і розлогих монологів. Повідомлення повинні бути зрозумілими і короткими.
· Завершує свої ПОВІДОМЛЕННЯ: Пам'ятайте, що, завершивши передачу свого повідомлення, Ви повинні дати знати про це своїм абонентам. По-перше, щоб Вас не переривали, по-друге, щоб отримати відповіді.
Нижче описуються правила радіопереговорів, заснованих на стандартах армії США. Кожне правило буде розглянуто з декількома прикладами. Здебільшого, ми зосередимося на тих правилах, які корисні для використання в наших цілях, так що виклик артилерійської підтримки і прикриття з повітря ми пропустимо. Наша мета - взаємодія маленьких загонів.

початок розмови
На початку розмови по рації потрібно назвати того, до кого Ви звертаєтеся, і представитися самому. Також, після закінчення своєї фрази, Ви повинні позначити її кінець. Для цього використовується слово: "Прийом". (Природно, щоб уникнути плутанини, потрібно уникати цього слова в інших місцях свого повідомлення). Ось приклад простого і ясного початку розмови:
Альфа Один, це Браво Шість. Прийом.
Цей приклад містить всі необхідні елементи передачі. А, це Б. Прийом. Зазвичай з цього починається обмін повідомленнями. Коли Браво Шість потрібно передати якусь інформацію для Альфа Один, йому потрібно бути впевненим, що Альфа Один чує його. Бачите, ця коротка фраза також говорить про те, що іншим учасникам, які використовують ту ж саму радіочастоту, не обов'язково слухати цю бесіду. Вони можуть займатися своєю справою, спокійно чекаючи кінця передачі. Коли Альфа Один чує цю фразу, він повинен відповісти на неї, позначивши, що він чує Браво Шість і готовий до обміну повідомленнями.
Це Альфа Один. Прийом. Тепер Браво Шість знає, що Альфа Один чує його і що можна починати розмову.
Швидкий розмову
Як вже зазначалося раніше, фрази повинні бути короткими і зрозумілими. Обмін повідомленнями повинен бути максимально швидким, щоб звільнилася частота для можливого використання її іншими. Також, знаючи про те, що перестрілки зазвичай проходять дуже швидко, необхідно інформацію передавати якомога швидше, для збільшення часу на відповідь.
Приклад дуже поганого радіоповідомлення:
Альфа Один, це Браво Шість. Етаа ... нуу ... У мене тут купа народу, схожі на ненаших. Вони типу ... метрах в 25 від мене на одинадцяту годину, від вас на 12 годин або приблизно десь так. І їх там, може ... 6 ... або 10, чи що. Начебто вони йдуть на вас. Може бути, тобі, типу, відійти трохи назад, так, щоб ми могли їх обстріляти, злегка зупинитися і все таке. Прийом.
Як можна помітити, в цьому повідомленні багато пауз, які гальмують його, і багато що заплутують тверджень. Для передачі цього повідомлення найкраще почекати пару секунд (які і так були втрачені в першому прикладі), обдумати свої фрази і видати швидке, ясна висновок. наприклад:
Альфа Один, це Браво Шість. Увага. Прямо перед тобою, в 40 метрах, від 5 до 10 ймовірних противників, які йдуть до тебе. Відійди на 10 метрів до мого флангу, і ми зможемо прикрити тебе. Прийом.

Тут сказано все те ж саме, але в чітко вираженою, зрозумілою манері. Особливий термін "Увага" використовується для того, щоб Альфа Один знав, що зараз буде передаватися важлива для нього інформація. У глосарії Ви знайдете інші приклади подібних термінів.
Альфа Один, почувши цю передачу і вирішивши не сперечатися з Браво Шість, що ті могли б самі висунутися вперед на 10 метрів, підтверджує отримання та виконання вказівки. Відповідь може звучати так:
Шість, Один. Дублирую, 5-10 супротивників, в 40 метрах переді мною. Відійти до вашого флангу. Вас зрозумів, виконую. Прийом.
Звертаємо увагу на кілька моментів. Альфа Один скоротив обидва імені до одного слова. Зазвичай після початку радіообміну, коли всі інші загони знають, що він стосується не їх, його учасники скорочують звернення до унікального компонента. В цьому випадку, Шість і Один мають унікальні ідентифікатори на їх рівні. Ніхто не хоче, щоб хтось ще з команди Альфа або Браво випадково прийняв це на свій рахунок, тому частина звернення опускається.
Також Один наголосив на тому, що він отримав важливу інформацію. Браво Шість вже попередньо розібрався в ситуації, і все, що робить Один, - дає Шостому знати, що Один прийняв все правильно. Фраза "Дублирую ..." зазначає це. Вона говорить про те, що "таке, що я скажу, - це те, що Ви передали мені перед цим".
Крім того, Один каже: "Wilco" - "Вас зрозумів, виконую". Це слово означає: "Я прийняв повідомлення, зрозумів його і виконую". Ще один підтверджує термін (часто неправильно використовується) - це "Roger" - "Вас зрозумів", що означає: "Я прийняв повідомлення і зрозумів його".
Невеликий відступ: у фільмах про Другу світову війну можна почути фразу: "Roger Wilco Over and Out". Але це абсолютна нісенітниця. Буквально перевівши цю помітну голлівудську фразу, ми отримаємо: "Я прийняв повідомлення і зрозумів його, я прийняв повідомлення і зрозумів його, і виконую прийом, і чекаю відповіді кінець зв'язку". Безумовно - це повідомлення ні про що.
Зараз Шість почув все, що йому потрібно, щоб дати знати Першому, що отримав правильну інформацію. Він може відповісти:
Один. Все правильно. Кінець зв'язку.
Тут Шість скоротив звернення ще більше, опустивши свій позивний. Потім він сказав: "Все правильно", що означає: "Ви правильно зрозуміли мене". Завершив він бесіду ще одним терміном - "Кінець зв'язку". Цим він дав зрозуміти, що радіоканал вільний і інші можуть почати бесіду, тому що Один і Шість свою закінчили.
особливі випадки
До сих пір ми обговорювали ефективну бесіду двох бійців на одному радіоканалі. Але є деякі інші обставини, з якими потрібно рахуватися. Для цих особливих випадків є свої правила радіообміну, які часто не збігаються з "нормальними".
Перевірка зв'язку
Один з найбільш частих особливих випадків - це перевірка зв'язку. Її може виконати будь-який з учасників, що використовують дану частоту, щоб переконатися, що його рація працює правильно і налаштована на правильну частоту. Починають її без всяких вступів.
Всім, всім, всім, це Браво Шість. Перевірка зв'язку. Прийом.
По суті, його повідомлення і уявлення - це одне і теж. Браво Шість хоче отримати підтвердження того, що він може чути інших і що його можуть чути інші. Фразою "Перевірка зв'язку" він повідомляє, що це буде коротка передача і що він сумнівається в якості своєї зв'язку. Відповідального на подібні запити зазвичай призначають правилами окремого загону. Часто право відповіді віддають командирському складу. Деякі наказують відповідати будь-кому, хто чув цю фразу. У будь-якому випадку, хтось повинен відповісти:
Це Альфа Один. Вас зрозумів. Прийом.
В цьому випадку Альфа Один зазначає, що він чув Браво Шість і що якість передачі було впевненим (гучним) і розбірливим (чітким). Замість "Вас зрозумів" можна сказати "Голосно і чітко". Технічно ця відповідь більш акуратний, але, по суті, є зайвим. Передбачається, що, якщо ніяких повідомлень про якість сигналу передано не було, якість прийому "Гучне і чітке". І, як завжди, відзначимо, що той, хто почав обмін, його і закінчує. При перевірці зв'язку це служить ще і перевіркою Альфа Один. Шість може відповісти:
Це Браво Шість. Вас зрозумів. Кінець зв'язку.
Браво Шість зміг швидко упевнитися, що рація його і Альфа Один працює відмінно. Якщо якість передачі гірше, ніж "Голосно і чітко", для його позначення використовуються особливі терміни. Ці терміни представлені в окремій таблиці (див. Нижче). Перший стовпець - це сила сигналу, яка визначається його гучністю. У другому стовпці описується розбірливість або чіткість сигналу.

Відповідні терміни такі:
Сила сигналу Чіткість сигналу
гучний Чіткий
хороший Розбірливий
слабкий Нерозбірливий
Затухаючий З перешкодами
переривчастий

Аватар користувача
Casper
Повідомлень: 368
З нами з: 10:23 14 травня 2013
ММГ: JG G36, PJ M4A1, Galaxy MP7, USP/P8
Форма: 3FB TD, 5FB TD, Woodland, 3DC, MTP, Pashtuns, Oliv
Звідки: Ужгород

Re: Радіообмін

Повідомлення Casper » 11:18 14 травня 2019

Правила радіопереговорів в бойових умовах
Автор Корнкоб
Завдання координації дій армій, що б'ються і управління загонами, які не перебували в пре-справах прямої видимості, була актуальна ще за часів наших предків, які розмахують кийок-ми.
Але лише винахід портативних радіопередавачів в середині минулого століття дозволило великим армійських підрозділах (полкам, дивізіям і вище) почати обмінюватися важливою бій-виття інформацією. Вони дозволили координувати дії на дуже великих ділянках, навіть через континенти. Дуже швидко стало ясно, що без чітких правил радіопереговорів, в розпал жорстокої сутички, всі повідомлення швидко стають малозрозумілими і часто неправильно розуміються.
Проблема стала ще більш критичною, коли рації стали зовсім маленькими, простими і недорогі-ми, що дозволило екіпірувати ними кожного солдата. У бою, коли з усіх боків загрожує небезпека, адреналін перехоплює через край, навіть просте дію прийому-передачі повідомлення може перевантажити всі органи чуття.
Згодом правила радіопереговорів удосконалювалися, що дозволило кожному солдату еф-фективно використовувати рацію, навіть в самій жорстокій перестрілці. У різних країнах і навіть в різних загонах ще залишилися деякі особливості в правилах радіообщенія, але деякі ос-новні принципи однакові для всіх.
• ДУМАЙТЕ, ПОТІМ ГОВОРИТЕ: Знайте, що Ви хочете сказати, до того, як почнете передачу по рації.
• ГОВОРИТЕ ПРОСТО І КОРОТКО: Не допускай в розмові складних і розлогих Моноліт-гов. Повідомлення повинні бути зрозумілими і короткими.
• завершує свої ПОВІДОМЛЕННЯ: Пам'ятай, що, завершивши передачу свого повідомлення, Ви повинні дати знати про це своїм абонентам. По-перше, щоб Вас не переривали, по-друге, щоб отримати відповіді.
Нижче описується правила радіопереговорів, заснованих на стандартах армії США. Кожне пра-вило буде розглянуто з декількома прикладами. Здебільшого, ми зосередимося на тих правилах, які корисні для використання в пейнтболі і ейрсофт, так що виклик артилерії-ської підтримки і прикриття з повітря ми пропустимо. Наша мета - взаємодія маленьких отря-дов.

початок розмови
На початку розмови по рації потрібно назвати того, до кого Ви звертаєтеся, і представитися самому. Так само, по завершенні своєї фрази, Ви повинні позначити її кінець. Для цього використовується слово: "Прийом". (Природно, щоб уникнути плутанини, потрібно уникати цього слова в інших місцях свого повідомлення). Ось приклад простого і ясного початку розмови:

Альфа Один, це Браво Шість. Прийом.


Цей приклад містить всі необхідні елементи передачі. А, це Б. Прийом. Зазвичай з цього починаючи-ється обмін повідомленнями. Коли Браво Шість потрібно передати якусь інформацію для Альфа Один, йому потрібно бути впевненим, що Альфа Один чує його. Бачите, ця коротка фраза також говорить про те, що іншим учасникам, які використовують ту ж саму радіочастоту, не обов'язково слухати цю бесіду. Вони можуть займатися своєю справою, спокійно чекаючи кінця передачі.
Коли Альфа Один чує цю фразу, він повинен відповісти на неї, позначивши, що він чує Браво Шість і готовий до обміну повідомленнями.

Це Альфа Один. Прийом.

Тепер Браво Шість знає, що Альфа Один чує його і можна починати розмову.

Швидкий розмову
Як вже зазначалося раніше, фрази повинні бути короткими і зрозумілими. Обмін повідомленнями повинен бути максимально швидким, щоб звільнилася частота для можливого використання її іншими. Також, знаючи про те, що перестрілки зазвичай проходять дуже швидко, необхідно інформацію пере-давати якомога швидше, для збільшення часу на відповідь.
Приклад дуже поганого радіоповідомлення:

Альфа Один, це Браво Шість. Етаа ... нуу ... У мене тут купа народу, схожі на ненаших. Вони типу ... метрах в 25 від мене на одинадцяту годину, від вас на 12 годин або приблизно десь так. І їх там, може .... 6 ... або 10, чи що. Начебто вони йдуть на вас. Може бути, тобі, типу, відійти трохи назад, так, щоб ми могли їх обстріляти, злегка зупинитися і все таке. Прийом.

Як можна помітити, в цьому повідомленні багато пауз, які гальмують його, і багато що заплутують ут-вержденію. Для передачі цього повідомлення, найкраще почекати пару секунд (які і так були втрачені в першому прикладі), обдумати свої фрази і видати швидке, ясна висновок. Напри-заходів:

Альфа Один, це Браво Шість. Увага. Прямо перед тобою, в 40 метрах, від 5 до 10 ймовірних противників, які йдуть до тебе. Відійди на 10 метрів до мого флангу, і ми зможемо прикрити тебе. Прийом.

Тут сказано все те ж саме, але в чітко вираженою, зрозумілою манері. Особливий термін "Увага" використовується для того, щоб Альфа Один знав, що зараз буде передаватися важлива для нього ін-формація. У глосарії Ви знайдете інші приклади подібних термінів.
Альфа Один, почувши цю передачу і вирішивши не сперечатися з Браво Шість, що ті могли б самі видві-нуться вперед на 10 метрів, підтверджує отримання та виконання вказівки. Відповідь може звучати так:

Шість, Один. Дублирую, 5-10 супротивників, в 40 метрах переді мною. Відійти до вашого флангу. Вас зрозумів, виконую. Прийом.

Звертаємо увагу на кілька моментів. Альфа Один скоротив обидва імені до одного слова. Зазвичай, після початку радіообміну, коли всі інші загони знають, що він стосується не їх, його учасники скорочують звернення до унікального компонента. В цьому випадку, Шість і Один мають унікальні ідентифікатори на їх рівні. Ніхто не хоче, щоб хтось ще з команди Альфа або Браво випадково прийняв це на свій рахунок, тому частина звернення опускається.
Також Один наголосив на тому, що він отримав важливу інформацію. Браво Шість вже попередньо ра-зобралися в ситуації і все, що робить Один, це дає Шостому знати, що Один вжив усіх пра-но. Фраза "Дублирую ..." зазначає це. Вона говорить про те, що "таке, що я скажу, це те, що Ви передали мені перед цим".
Крім цього, Один каже: "Wilco" - "Вас зрозумів, виконую". Це слово означає: "Я прийняв сообще-ня, зрозумів його і виконую". Ще один підтверджує термін (часто неправильно використовується) - це "Roger" - "Вас зрозумів", що означає: "Я прийняв повідомлення і зрозумів його".
Невеликий відступ: у фільмах про Другу світову війну можна почути фразу: "Roger Wilco Over and Out". Але це абсолютна нісенітниця. Буквально перевівши цю помітну голлівудську фразу, ми отримаємо: "Я прийняв повідомлення і зрозумів його я прийняв повідомлення і зрозумів його і виконую прийом і чекаю відповіді кінець зв'язку". Безумовно - це повідомлення ні про що.
Зараз Шість почув все, що йому потрібно, щоб дати знати Першому, що той отримав правильну інформацію. Він може відповісти:

Один. Все правильно. Кінець зв'язку.

Тут Шість скоротив звернення ще більше, опустивши свій позивний. Потім він сказав: "Все правильно", що означає: "Ви правильно зрозуміли мене".
Завершив він бесіду ще одним терміном - "Кінець зв'язку". Цим він дав зрозуміти, що радіоканал сво-Боден і інші можуть почати бесіду, тому що Один і Шість свою закінчили.

особливі випадки

Поки ми обговорювали ефективну бесіду двох бійців на одному радіоканалі. Але є деякі інші обставини, з якими потрібно рахуватися. Для цих особливих випадків є свої правила ра-діообмена, які часто не збігаються з "нормальними".

Перевірка зв'язку

Один з найбільш частих особливих випадків - це перевірка зв'язку. Її може виконати будь-який з участни-ков, що використовують дану частоту, для того щоб переконатися, що його рація працює правильно і налаштована на правильну частоту. Починають її без всяких вступів.

Всім, всім, всім, це Браво Шість. Перевірка зв'язку. Прийом.

По суті, його повідомлення і уявлення - це одне і теж. Браво Шість хоче отримати підтвер-дження того, що він може чути інших і що його можуть чути інші. Фразою "Перевірка зв'язку" він говорить, що це буде коротка передача і те, що він сумнівається в якості своєї зв'язку.
Відповідального на подібні запити зазвичай призначають правилами окремого загону. Часто право відповіді віддають командирському складу. Деякі наказують відповідати будь-кому, хто чув цю фразу. У будь-якому випадку, хтось повинен відповісти

Це Альфа Один. Вас зрозумів. Прийом.

В цьому випадку Альфа Один зазначає, що він чув Браво Шість і якість передачі було впевнений-ним (гучним) і розбірливим (чітким). Замість "Вас зрозумів" можна сказати "Голосно і чітко". Техниче-скі ця відповідь більш акуратний, але, по суті, є зайвим. Передбачається, що, якщо ніяких сообще-ний про якість сигналу передано не було, то якість прийому "Гучне і чітке".
І, як завжди, відзначимо, що той, хто почав обмін, той його і закінчує. При перевірці зв'язку це слу-жит ще й перевіркою Альфа Один. Шість може відповісти:

Це Браво Шість. Вас зрозумів. Кінець зв'язку.

Браво Шість зміг швидко упевнитися, що рація його і Альфа Один працює відмінно.
Якщо якість передачі гірше, ніж "Голосно і чітко", то для його позначення використовуються особливі терміни. Ці терміни представлені в окремій таблиці. Перший стовпець - це сила сигналу, оп-начається його гучністю. У другому стовпці описується розбірливість або чіткість сигналу. Відповідні терміни такі:
Сила Сигналу Чіткість сигналу
гучний Чіткий
хороший Розбірливий
слабкий Нерозбірливий
Затухаючий З перешкодами
переривчастий

Розмова з декількома підрозділами

Іноді одному підрозділу необхідно переговорити відразу з декількома. Зазвичай це случає-ся, коли командирам необхідно віддати розпорядження відразу багатьом підлеглим. Початок подоб-ной бесіди може звучати так:

Всім Браво. Зупинитися і підготуватися до зустрічі від 5 до 10 ворогів на 11 годин. Альфа по-дійде до вас з лівого флангу. Прийом.

У цій передачі, Браво Шість повідомляє, що потрібно робити його підлеглим і до чого бути готовими в найближчому майбутньому. Природно, для підтвердження того, що всі бійці почули інструкції, вони повинні відповісти.

Браво Один. Вас зрозумів, виконую. Прийом.

Браво Один підтверджує, що він прийняв розпорядження і виконує його. У різних загонах може бути різний порядок відповідей на масові передачі, але, для простоти, найчастіше використовують звичайні-ний цифровий порядок.

Браво Два. Вас зрозумів, виконую. Прийом.

Браво Два слід встановленому порядку.

(Пауза 2-4 секунди) Браво Шість. Немає відповіді від Браво Три. Прийом.

В цьому випадку, Браво Три не підтвердив отримання повідомлення. Після короткого очікування, Браво Шість, не отримавши відповіді, повідомляє про це, щоб Браво Чотири міг продовжити відсилання підтвер-дження.

Браво Чотири. Вас зрозумів, виконую. Прийом.

Тепер ми отримали відповіді від усіх, крім Браво Три. Так як це має відношення тільки до Браво Шість, відповідно, це не тема саме цієї, загальною, передачі. Саме час закінчити її.

Браво Шість. Вас зрозумів. Кінець зв'язку.

Шість отримав відповіді від усіх Браво і завершив цю серію повідомлень.

фонетичний алфавіт
Через глухого звуку на багатьох радіочастотах, в сукупності з навколишнім шумом і радіоперешкодами, одна сказана буква або цифра можуть звучати дуже схоже на абсолютно інші літери чи циф-ри. Для усунення подібної плутанини кожній букві було присвоєно особливе слово, а для кожної цифри використовується особливе вимова. Таким чином, можна бути впевненим, що повідомлення візьмуть і зрозуміють правильно.

A - ALPHA
B - BRAVO
C - CHARLIE
D - DELTA
E - ECHO
F - FOXTROT
G - GOLF
H - HOTEL
I - INDIA
J - JULIETT
K - KILO
L - LIMA
M - MIKE
N - NOVEMBER
O - OSCAR
P - PAPA
Q - QUEBEC
R - ROMEO
S - SIERRA
T - TANGO
U - UNIFORM
V - VICTOR
W - WHISKEY
X - X-RAY
Y - YANKEE
Z – ZULU
0 – Ze-Ro
1 – Wun
2 – Too
3 – Tree
4 – Fow-Er
5 – Fife
6 – Six
7 – Sev-En
8 – Ait
9 – Nin-Er

У таблиці наведено список слів, що позначають кожну букву і цифру. Нижче наводиться список осо-Бих слів, використовуваних в радіопереговорах.

особливі терміни

BREAK - Брек: Термін використовується для поділу різних частин повідомлення. Замість фрази "Ко-нець зв'язку" по завершенні сеансу зв'язку, можна сказати "Прийом. Брек. Брек". Це дасть останнім від-рядах знати, що перша частина переговорів завершена, але, який почав її, відкриває новий сеанс зв 'зи і не звільняє канал для всіх інших. Також часто цей термін використовується тими, хто пи-тается перервати чиюсь розмову. Якщо раптово з'явилася термінова інформація, то, що отримав її, словом "Брек", в паузі іншого сеансу зв'язку, може перервати його.

CORRECTION - ПОПРАВКА: Буквально означає: "У передачі була помилка, і я повторю сказане, по-правив невірну інформацію". Зазвичай використовується при вимові по буквах Местонахожд-ня або напряму.

I SAY AGAIN - Я Повторюю ЩЕ РАЗ: Чи означає, що Ви хочете повторити щось. В цьому випадку не використовується слово "repeat - повторення", так як воно має особливе значення в артилерії і означа-ет: "Повторіть артилерійський удар по тим же позиціях". Ясно, що плутанина в цих двох термінах, може привести до непоправних наслідків, наприклад, після фрази: "Cease fire, repeat, cease fire", що буквально означає: "Припинити вогонь, повторіть артилерійський удар по тим же позиціях, припинити вогонь".

MESSAGE - ДОНЕСЕННЯ (початок \ кінець): Використовується для визначення початку і завершення осо-бого повідомлення. Для прикладу: "Початок донесення. Стратегічне командування санкціонувало використання силових методів для забезпечення безпеки району. Кінець донесення".

OUT - КІНЕЦЬ ЗВ'ЯЗКУ: Завершення сеансу зв'язку. Не потрібно і не очікується жодної відповіді.

OVER - ПРИЙОМ: Я закінчив, чекаю відповіді.

RADIO CHECK - ПЕРЕВІРКА ЗВ'ЯЗКУ: Як там мій сигнал - чіткий і ясний?

ROGER - ВАС ЗРОЗУМІВ - Прийняв і зрозумів повідомлення.

SAY AGAIN - ПЕРЕДАЙТЕ ОСТАННЄ ПОВІДОМЛЕННЯ ЩЕ РАЗ: Будь ласка, повторіть останні повідомлення, я не зрозумів.

TIME - ЧАС: Після цього слова обов'язково потрібно передати час і \ або дату.

WAIT ONE - ПАУЗА: Я перерву на кілька секунд.

WAIT OUT - ПЕРЕРВА: Я перерву на деякий час. Викликом, коли повернуся.

WILCO - ВАС ЗРОЗУМІВ, виконувати - Я прийняв повідомлення, зрозумів його і виконую.

Інші тактичні терміни

CEASE FIRE - ПРИПИНИТИ ВОГОНЬ: Команда "Припинити вогонь"

FIRE - ВОГОНЬ: Команда "Відкрити вогонь". Стрілянина ведеться за певними цілями.

FIRE AT WILL - ВІДКРИТИ швидкий вогонь: Стрілянина ведеться по будь-яким цілям.

WEAPONS FREE - ВЕДЕННЯ ВОГНЮ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ: Дозвіл застосовувати зброю.

WEAPONS HOLD - ЗАСТОСОВУВАТИ ЗБРОЮ ТІЛЬКИ З МЕТОЮ САМОЗАХИСТУ: Дозвіл примі-няти зброю тільки у відповідь на напад.

WEAPONS SAFE - НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ ЗБРОЮ: Застосовувати зброя не дозволяється.

FLANK - ФЛАНГ: Фланг підрозділу. Так само використовується термін: "зайти у фланг", що означає "висунутися на позицію, з якої можна обстріляти противника з флангу або з тилу".

BOGEY - непізнані ЗАГІН: непізнаний загін або людина.

TANGO - ТЕРОРИСТ: Терорист. Зазвичай є метою.

FRIENDLY - СВІЙ: загін або людина, пізнаний як союзник.

ENEMY - ЧУЖИЙ: Ворог.

OPFOR (скорочення від opposition force) - ЧУЖИЙ: Ворог.

GO LOUD - СКАСУВАННЯ ТИШІ: Дотримуватися тишу більше немає необхідності. Можна відкривати вогонь зі зброї без глушників, шуміти і використовувати світло.

INBOUND - рухатися ДО НАС: Ідіть до нас.

OUTBOUND - рухатися від нас: Ідіть від нас.

(Number) O'CLOCK - (число) ГОДИННИК - Вказівка ​​напрямку. Те, що знаходиться прямо перед загоном, вважається які на 12 годин.

ECHO ECHO - Догляд та евакуюють: Відхід і евакуація. Зазвичай використовується, коли орга-нізовать відхід вже неможливий. Підрозділи можуть розбитися на частини і спробувати йти від противника групами або поодинці.

RALLY (at) - висуває: висувати до певної точки, зазвичай позначеною раніше як "місце зустрічі".

CONTACT - КОНТАКТ: Невелика сутичка або серйозне бій з противником.

BREAK CONTACT - відірватися від ПРОТИВНИКА або ПРИПИНИТИ ЙОГО ПЕРЕСЛІДУВАННЯ: Вийти з бою. Відірватися від противника і припинити перестрілку. Не завжди означає "retreat - від-ступати". Часто використовується для того, щоб дати можливість викликати підтримку з повітря або ар-Тіллер або перечекати до отримання підкріплення або поповнення. Так само часто використовується для переходу на другу лінію оборони, швидкої перегрупування і подальшої атаки на супротивника.

RETREAT - відступив: Відірватися від противника і спробувати повністю уникнути контактів з ним найближчим часом. Зазвичай використовується, коли противник має значну перевагу і потрібно зберегти якомога більше людей в строю.

AMBUSH - ЗАСІДКА: Атака, з заздалегідь підготовлених прихованих позицій, що дозволяє вести Скон-центрований вогонь по противнику. Часто використовується неправильно, описуючи піднесений противнику неприємний сюрприз.

VISUAL - В МЕЖАХ ВИДИМОСТІ: Щось або хтось знаходяться в межах видимості.

MIKE - МЕТР: Метр.

KLICK - КІЛОМЕТР: Кілометр.

DOWN - "двохсот": Труп, убитий. Приклад: "У нас 3" двохсот "і ми все ще ведемо бій".

DRY - Конча БОЄПРИПАСИ: Закінчився боєкомплект.

RADIO DARK - ВИКОНУВАТИ РЕЖИМ радіомовчання: Чи не використовувати радіо без наказу.

установка взаєморозуміння

Вищеописані правила радіопереговорів - це зовсім не Біблія і підрозділи, початківці працювати разом, ще більше спрощують їх. Змушувати точно виконувати ці правила заради самих правил, просто нерозумно. Пропрацювавши деякий час в команді, її члени починають відчувати себе більш комфортно в спілкуванні один з одним і вчаться спілкуватися по радіо ще з більшою ефективно-стю.
Незважаючи на це, важливо періодично тренуватися, виконуючи всі ці правила, без жодних скор-щений і інших нововведень. Це потрібно тому, що люди в команді іноді змінюються або прихо-дять новачки. Якщо порядок радіообщенія в конкретному підрозділу сильно відрізняється від загально-прийнятого, то новачкам буде потрібно більше часу на його освоєння і звикання.
І цілком можливо розробити свою власну систему сигналів. Але при цьому потрібно обов'язково пам'ятати, що надто ускладнена система обов'язково дасть збій в запалі бою.
Більш докладні відомості про армійські правилах радіопереговорів або допомогу в розробці сво-їх власних правил, Ви зможете отримати в розділі 24-18 навчального посібника армії США.

Аватар користувача
Casper
Повідомлень: 368
З нами з: 10:23 14 травня 2013
ММГ: JG G36, PJ M4A1, Galaxy MP7, USP/P8
Форма: 3FB TD, 5FB TD, Woodland, 3DC, MTP, Pashtuns, Oliv
Звідки: Ужгород

Re: Радіообмін

Повідомлення Casper » 11:19 14 травня 2019

а радіообміну - ось те, чим користуємося ми. Було ж там написано може років 3-4 назад, але за цей час міняти поки особливо нічого не довелося.

ПРАВИЛА І ПОРЯДОК ПЕРЕДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ У РАДІОЕФІРІ

Метою даного настанови є досягнення впорядкованості, чіткості та ємності переданого в радіоефірі повідомлення, уникнення затримок, помилок і дотримання безпеки радіозв'язку.

Фонетичний алфавіт.
Фонетичний алфавіт використовується при передачі важко вимовлених слів або в умовах поганої чутності або при значних перешкодах.
Також, фонетичний алфавіт використовується при передачі зашифрованих повідомлень.

Радіокод командирів взводів і відділень:
6 - код "F" - Командир взводу
5 - код "E" - Заступник командира взводу
4 - код "D" - Командир 4-го відділення
3 - код "C" - Командир 3-го відділення
2 - код "B" - Командир 2-го відділення
1 - код "A" - Командир 1-го відділення

При радіозв'язку між командирами взводу і відділень в якості радіокоду використовуються тільки відповідні цифри (1-6), де 1 - 4 - командири відділень, 5 - заступник командира взводу, 6 - командир взводу.
Цифрою 6 завжди позначається командир підрозділу, цифрою 5 його заступник.

Структура повідомлення.

1). Повідомлення, адресоване всім.
Повідомлення може передавати тільки командир команди, або виконуючий його обов'язки. Передається без назви позивних передавального і приймаючої (наприклад: "Розгорнутися в ланцюг!").
винятки:
а). Повідомлення про контакт з противником може бути передано будь-яким членом команди, в разі, якщо вся команда діє однією групою, без назви позивних передавального і приймаючої:
- "Контакт / Противник виявлений *, <напрям цілі (по компасу, якщо підрозділ займає оборону, або по годинах, якщо підрозділ рухається)», «дальність до цілі (дистанція вказується в метрах, лише цифрою, наприклад« дистанція - п'ятдесят ») >, <кількість виявлених цілей> ".
* (Якщо повідомлення передається групою або солдатом, чинним на значній відстані від командира (виконання розвідувальних операцій і т.п.), необхідно назвати позивні приймає і передає, і вказати також координати квадрата, в якому було встановлено зіткнення з противником. Див., також п.2).
б). Зачистка секторів. Повідомлення може бути передано будь-яким членом команди, якщо вся команда діє однією групою, без назви позивних передавального і приймаючої. Використовується в попередньо обумовлених командиром команди випадках, або в разі його запиту.
- "<сектор (напрямок по компасу)>, сектор чистий!".
в). Повідомлення про втрати. Повідомлення може бути передано будь-яким членом команди, без назви позивних передавального і приймаючої:
- "<позивний загиблого> убитий!"

2). Перехід в режим радіообміну (питання, очікування подальших вказівок).
Передаються з назвою позивних приймає і передає. При цьому в кінці повідомлення ставиться слово "прийом", що означає очікування відповіді / підтвердження, і перехід в режим прийому:
- "<позивний передавального> викликає <позивний приймає», «повідомлення»,
прийом! ".

3). Вихід з режиму радіообміну. Завершення радіопередачі.
Передаються з назвою позивних приймає і передає. При цьому в кінці повідомлення ставляться слова "кінець зв'язку", що означають завершення радіообміну.
- "<позивний передавального> викликає <позивний приймає», «повідомлення», кінець зв'язку! ".

4). Відповідь (підтвердження і спростування).
Передаються з назвою позивних приймає і передає з використанням одного їх штатних варіантів відповіді:
- "<позивний приймає>, це <позивний передавального>, відповідь позитивна!";
- "<позивний приймає>, це <позивний передавального>, відповідь негативна!";
- "<позивний приймає>, це <позивний передавального> вас зрозумів!";
- "<позивний приймає>, це <позивний передавального> вас не зрозумів, повторіть повідомлення!".

5). Повідомлення про виявлення ознак мети.
Передаються з назвою позивних приймає і передає з використанням одного їх штатних варіантів відповіді, і вказівкою напрямку мети:
- "<позивний приймає>, це <позивний передавального», «напрямок цілі>, звуковий контакт, <дальність>, прийом!"
- "<позивний приймає>, це <позивний передавального», «напрямок цілі>, ознаки мети, <дальність>, прийом!"

6). Ступінь небезпеки.
Кодові слова для визначення ступеня безпеки:
- "червоний" (небезпечно);
- "Жовтий" (ступінь небезпеки не визначена);
- "Зелений» (безпечно).
Дані про ступінь безпеки території / об'єкта, при необхідності, повідомляються перед закінченням радіопередачі:
- "<позивний приймає>, це <позивний передавального», «повідомлення», ступінь небезпеки - <кодове слово ступеня безпеки>, прийом! ".

7). Повтор повідомлення.
При передачі будь-якої інформації, ви переходите в режим радіообміну. При цьому в кінці повідомлення ставиться слово "прийом" (см.п.2). Дочекайтеся підтвердження отримання повідомлення. Якщо його не буде - повторіть повідомлення *. При цьому перед початком повідомлення ставиться слово "повторюю".
- "<позивний приймає> це <позивний передавального>, повторюю, <повідомлення>,
прийом! ".
* Повтор повідомлення також може бути запитаний (см.п.4) в разі його неякісної передачі, атмосферних перешкод і т.д.


Якщо подобається, можна прийняти як каоліціонний стандарт зв'язку, або доопрацювати, якщо у вас будуть якісь пропозиції.

Аватар користувача
Casper
Повідомлень: 368
З нами з: 10:23 14 травня 2013
ММГ: JG G36, PJ M4A1, Galaxy MP7, USP/P8
Форма: 3FB TD, 5FB TD, Woodland, 3DC, MTP, Pashtuns, Oliv
Звідки: Ужгород

Re: Радіообмін

Повідомлення Casper » 11:20 14 травня 2019


Аватар користувача
Casper
Повідомлень: 368
З нами з: 10:23 14 травня 2013
ММГ: JG G36, PJ M4A1, Galaxy MP7, USP/P8
Форма: 3FB TD, 5FB TD, Woodland, 3DC, MTP, Pashtuns, Oliv
Звідки: Ужгород

Re: Радіообмін

Повідомлення Casper » 11:21 14 травня 2019

Security
Specific procedures are used to communicate between radio users. They are designed to ensure that:
1. Security – every word can be heard by the enemy.
2. Accuracy and brevity – interference causes misunderstanding.
3. Discipline – to prevent more than one speaking at a time.

Obey the following rules:
1. Keep your messages as short as possible.
2. Speak clearly without over emphasis.
3. If possible make a note or rehearse what you are going to say. Do not think on net.
4. If it is a long message split it into bits.
5. Encode those bits of the message which might give information to the enemy, grid references for instance.
6. If you cannot get through to other stations, move, and try a different position for your antenna before increasing power.

Phonetic Alphabet
If communications are difficult you may need to spell a message, in this case you should use the phonetic alphabet. Always proceed the spelling with the words “I SPELL” – to give the signaler at the other end warning that he will need to write down letters.
You will need to constantly practice using the Phonetic Alphabet for it to become an automatic response, we suggest the you practice when passing car number plates, you will soon learn.

A - ALPHA
B - BRAVO
C - CHARLIE
D - DELTA
E - ECHO
F - FOXTROT
G - GOLF
H - HOTEL
I - INDIA
J - JULIETT
K - KILO
L - LIMA
M - MIKE
N - NOVEMBER
O - OSCAR
P - PAPA
Q - QUEBEC
R - ROMEO
S - SIERRA
T - TANGO
U - UNIFORM
V - VICTOR
W - WHISKEY
X - X-RAY
Y - YANKEE
Z – ZULU

e.g. The town name “York” would be sent as: “I SPELL Yankee Oskar Romeo Kilo”
Numbers/Figures can also be sent digit by digit in bad conditions.
e.g. “Twenty three fifty nine hours” would be sent as: “FIGURES – two, three, five, nine, hours”

Codes
The usual method of ensuring that the enemy does not find out what you are doing is though the use of codes. The most secure of these are known as a “one time code” that is a code which is used only once and then discarded. The British army now uses a code of this type called BATCO, short for Battalion Code. It is easy to use for simple Grid References or long messages. See your Signals NCO for more details.

Bowman
To the future with the introduction of the Bowman defined as a secure voice and data service down to section level, leading to the digitizing the land battle-space.

The great changes for the Soldier on the ground are intended to be:

Secure Communication
Integrated Automatic GPS
Rapid Order Processing
All units/arms cluded
HQ set-up/tear down time reduced
Reliable equipment
Computer facilities down to Section level
Less maintenance

It is envisaged that the whole of the Army will be equipped width this new system in the next seven years.

Appointment titles
Appointment titles where once used for all key personnel in a unit, however they now have been replaced by call signs except for the appointment title SUNRAY who is any Commander. e.g. Bde, Reft, Bn, Coy, Pl, Tp or Section.

In addition the second in command is known as SUNRAY-MINOR. This is useful since you and the person you are talking to will know who you are talking about, but others will not.


Callsigns
All radio stations in a military not have a callsign. This identifies the user to other users without the need to give away unit names. Always find out which callsign you are before you use a radio.


Simple Voice Procedure
Why a Voice Procedure Necessary?
1. Secure every spoken word on a radio set can be heard by the enemy as well as our troops.
2. Because even the vest radio communication may suffer, at times, from interference, therefore messages may be misunderstood.
3. Because most radio systems are designed for one person to speak at a time, if more speak, at the same time, chaos will result.

Aids to Accuracy
The following are at our disposal to ensure correct reception of messages, orders etc.
1. Phonetic Alphabet.
2. Prowords
Both of these are dealt with later in this section.
It should also be remembered that when transmitting a message the following should be observed:
Rhythm: keep natural rhythm. Divide the message into sensible phrases.
Speed: slightly slower than normal conversation, to allow it to be written down.
Volume: as for speech. There is no need to shout.
Pitch: the voice should be pitched higher than usual, but discomfort should be avoided.

Rules For Abbreviations
Abbreviations are primarily designed to save time in writing, but can also save time in talking and a large number are part of every day speech.
e.g. MT, DR, NAAFI, NATO, NCO etc.
1. In Good Conditions: Common abbreviations are spoken as if normal conversations.
DR as DR instead of Delta Romeo
MT as MT instead of Mike Tango
HQ as HQ instead of Hotel Quebec
Hrs as hours
recce as recce, …….. and so on

Radio Net
0 – Control , Substation – A10, B10, B20, B30

2. In Bad Conditions: Abbreviations should only be used when they save time, it may be better to use the correct full words.
Dispatch Rider – this is shorter than “I spell Delta Romeo”
Headquarters – shorter than “I spell Hotel Quebec”
Reconnaissance – is better than “I spell Romeo Echo Charlie Charlie Echo”

Operator Discipline
The Control Operator, irrespective if their rank, is in charge of the net and is responsible for its efficient operation.
Only one station may speak at one time, therefore, to prevent confusion, the following rules must be obeyed:
1. Listen out before speaking, to ensure the frequency is clear, and don’t cut-in on other transmissions.
2. Leave a short pause at the end of conversation.
3. Answer all calls immediately, and in the correct order.

A Radio Net
This can be defined as a group of stations working together for the purpose of communicating with each other. There are two types of station.
a. Control
b. Substation.

Note: The control station has a call sign – 0.
The substations callsigns’ are A10, B10, B20 and B30, the callsigns are a combination of letters and figures which identify a communications station, organization or individual on a radio net.

Sequence of Answering
Call are to be answered in Alphabetical Sequence first, then numerically throughout the net, but control always answers first if included in the call.

Types of Call
The main types are:
1. Sign Call from one station to another
e.g. “Hello B10 this is B20” or “Hello A10 this is 0”.
2. Multiple Call – from one station to two or more stations, but not the whole of the net:
e.g. “Hello 0, B10 and A10 this is B30” or “Hello 0, A10 and B10 this is B20”
3. All Stations Call – from one station to all stations.
e.g. “Hello all stations this is 0” or “Hello all stations this is B10”.
4. Collective Call – a call to 2 or more selected stations on a net identified by a predestinated call:
e.g. “Hello Charlie Charlie 1 this is 0”

Offers
And offer is a short transmission made to warn the station(s) concerned that a message follows, an offer is made when:
1. The sender suspects that the receiver may be too involved for operational or other reason, to receive a message at all.
e.g. Callsign B10 has message for callsign B20 that does not need to be written down, but is not sure if they are in a position to receive – in fact they are able to do so:
“Hello B20 this is B10 over”
“B20 send over”
“B10 move when ready over”
“B20 roger out”
2. The receiver has to take notes, this depends entirely on the length and contents of the message.
The sender must use their common sense and experience as to when they make an offer.
e.g. “Hello 0 and B20 this is B10 message over”
“0 send over”
“B20 send over”
“B10 no movement seen at grid 6ATCRWD or grid BMPDUS or grid BTRRAC my forward units now returned, over”
“0 roger out”
“B20 roger out”

Corrections and Repetitions
A sender may make a mistake during transmission and have to correct it, this is done by the use if the proword WRONG and going back to the last correct word transmitted.
e.g. “Hello A10 this is 0 Tanks reported grid 331762 WRONG”
“reported grid 331752”
“A10 roger that”
Sometimes it may be required to emphasize a particular part if the message, this is done by use of the proword “I SAY AGAIN”.
This procedure is time consuming and should only be use sparingly.
e.g. “Hello B10 this is B20 0A left my location now on way to C/S 0”.
“I SAY AGAIN C/S 0 then to your location over”
“B10 roger out”
If it was required to emphasize the whole of the message you would use “I SAY AGAIN” at the end if the message and send the whole message again.
During the reception if a message the receiver, for many reasons, may miss part or parts of the message. They can obtain the missing parts by referring to a part already received (known as ‘catch words’ or ‘catchphrases) and saying what they want repeat, by using one of the following PROWORDS:
SAY AGAIN, WORD BEFORE, WORD AFTER, ALL BEFORE, ALL AFTER, FROM, TO
If they require the whole message they would use SAY AGAIN.
e.g. “Hello B20 this is A10 send rations before 1800 hrs over”
“B20 say again over”
“A10 send rations before 1800 hrs over”
“B20 roger out”
It is unlikely that they didn’t receive part of message, therefore it would be wasting valuable transmission time to get the whole of the message repeated, so the correct way is to ask for the part missed.
e.g. “Hello all Stations this is 0 my Sunray will be at HQ until 1730 hrs Sunray will return with C/S, B23 and B21 and call sign A10 then call sign B10 in way back Sunray callsign B20 and B30 are requested to be here by 2045 hrs over”
“A10 say again WORD BEFORE will return over”
“B10 sat again ALL AFTER Sunrey callsifn B20 over
“0 Sunray callsign B20 and B30 are requested to be here by 2045 hrs over”
“B10 roger out”
“B20 say again WORD BEFORE until (pause) WORD AFTER C/S B23 and, over”
“0 HQ until (pause) B23 and B21 over”
“B20 roger out”
“B30 say again FROM B21 to callsign B10 over”
“0 B21 and call at callsign A10 then callsign B10 over”
“B20 roger out”
Note: Stations are dealt with individually, using the correct sequence of answering, until “roger” is obtained.
The sending station does not use: “I SAY AGAIN in reply to a request for a repetition.
The CATCH WORD or CATCH PHRASE must be easy to indentify, it is wrong to use a word that appears more than once as this causes confision.
Although not shown in these examples the PROWORD “OUT” should be used whenever possible in good working conditions.
On single calls, C/S may be dropped after the initial exchange.

Limited Response
When it is known that all called stations are in communication, use should be made of limited response in order to improve security since the callsigns responding to CHARLIE CHARLIE (Collective Call) and ALL STATIONS calls are of value to an enemy. The procedure is to nominate one or two stations only to acknowledge as shown in the examples below and over page.

Example 1.
“Hello All Stations this is 0, Text, A10 Acknowledge over”
“A10 roger out”
Example 2.
“Hello CHARLIE CHARLIE 3 this is 0, Text, A10 and B30 Acknowledge over”
“A10 roger out”
“B30 roger out”

PROWORDS
“I SPELL” – I am going to spell out a word, as letter group, letter by letter.
e.g. “Bolton I spell Bravo Oscar Lima Tango Oscar Novermber”
“FIGURES” – I am going to send a number figure by figure.
e.g. “Fifures One Two Seven Zero Zero One (127001)
These PROWORDS can be combined if required:
e.g. “Figures Two Three I spell Whiskey Golf Figures Three Three (23 WG 33)”.
“HELLO” – used as an introduction in initial call.
“SEND” – go ahead with your transmission.
“MESSAGE” – offer of an unregistered message (notes are required).
“OVER” – this is the end of my transmission, a reply is required. Go ahead and transmit.
“OUT” – this is the end of my transmission. No reply is expected.
“WAY OUT” – your transmission is received; a further transmission on the same subject will follow later.
“ROGER” – Message received satisfactory, or I have received your last transmission satisfactorily.
“WRONG” – what had been said is wrong, the correct
Some Technical advice from a Yeoman of Signals – “never pee on an earth spike”.