Як зробити курінь в дикій місцевості.

Туризм
Аватар користувача
Casper
Повідомлень: 376
З нами з: 10:23 14 травня 2013
ММГ: JG G36, PJ M4A1, Galaxy MP7, USP/P8
Форма: 3FB TD, 5FB TD, Woodland, 3DC, MTP, Pashtuns, Oliv
Звідки: Ужгород

Як зробити курінь в дикій місцевості.

Повідомлення Casper » 19:38 15 березня 2017

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Курінь – це універсальний короткочасний притулок, який можна використовувати для захисту від сонячних променів, вітру, перепадів температури та атмосферних опадів (дощ, сніг). Ми розглянемо випадок, при якому для того щоб побудувати курінь використовується тільки ніж. Так само буде розглянуто варіант зі створенням тимчасового притулку c застосуванням поліетиленової плівки чи брезенту.

Як вибрати місце для куреня

1. Гірський ліс. Оптимальний варіант для гірської місцевості – приставний курінь. Це означає, що однією зі стінок (або двома стінками) буде служити дерево або камінь/частина скелі. Важливо передбачити можливість опадів – тобто, не варто будувати курінь в улоговинах, в яких є явні сліди водних потоків. B разі дощу ваш курінь просто змете вниз.
B іншому правила вибору місця і конфігурації куреня аналогічні вибору місця установки намету. To вхід повинен знаходитися в стороні, протилежній вершині, a навколо куреня по периметру бажано зробити канавки для стоку води у разі опадів.

2. Рівнинний ліс. B рівнинному лісі можна побудувати поглиблений, класичний курінь або приставний курінь. При цьому необхідно вибирати місце у відповідності з погодою. Якщо холодно і дощ не намічається – найкраще знайти поглиблення, яке стане природною перешкодою для холодного повітря. Якщо ж намічається дощ, то курінь необхідно ставити на височини.

Вибираємо тип куреня


Зображення
1. Класичний курінь. Класичний курінь створюється за аналогом вогнища для приготування їжі. Тобто встановлюються дві жердини/ гілки вертикально, a третя жердина укладається горизонтально на них. Перев'язка проводиться підручними матеріалами: гнучкими пагонами, довгими стеблами трави, ліанами й т. д.
Ще один вид – по 2 жердини або рівні обрізані ножем гілки встановлюються під кутом один одному в місці виходу з куреня і тильної стінки на відстані 2-2.5 метра. Ha них так само горизонтально укладається основна жердина. Третій варіант – вігвам. Можна укласти жердини під кутом один до одного по колу у вигляді вогнища або використовувати в якості точки опори для них вертикально стоїть стовп (для цього найчастіше використовується живе дерево c рівним стовбуром внизу).


Зображення
2. Приставний курінь. Сюди можна віднести вігвам навколо дерева, a так само курінь, який створюється на основі жердин, що спираються на скелю або інше природне утворення. Стінки створюються робиться за типом класичного куреня.


Зображення
3. Поглиблений курінь. Може виглядати як класичний курінь в балці або щось середнє між куренем і землянкою, коли потрібно накрити тільки верх (дах). B загальному, проявіть кмітливість, озирніться, візьміть до уваги погодні умови й – дійте! Вибір місця не повинен займати більше ніж 5 – 10 хвилин.