Ніч в зимовому лісі.

Туризм
Аватар користувача
Casper
Повідомлень: 377
З нами з: 10:23 14 травня 2013
ММГ: JG G36, PJ M4A1, Galaxy MP7, USP/P8
Форма: 3FB TD, 5FB TD, Woodland, 3DC, MTP, Pashtuns, Oliv
Звідки: Ужгород

Ніч в зимовому лісі.

Повідомлення Casper » 20:57 18 січня 2017

Зображення
Отже, поїхали.
1. Питання, який ти напевно не раз почуєш, збираючись до лісу: «Ну з якого переляку ти туди зібрався?» Тому, щоб уникнути затримок, варто відразу і чітко відповісти на це питання самому собі.
варіанти:
- Хочу навчитися зараз і спокійно, щоб не розгубитися, якщо потраплю в вимушену ночівлю
- Просто хочу придбати новий досвід роботи руками і головою + нові враження
- Хочу розбавити нудний побут п'ятихвилинкою легкого керованого екстриму
- Хочу довести собі, що я крутий і багато чого можу (без іронії ... це теж іноді потрібно)))
Вдумлива відповідь на це філософське питання в будь-якому разі не зашкодить.
2. Перш, ніж збиратися на вихід, визнач, з якими навичками ти йдеш на зустріч морозу. Якщо це взагалі перший вихід і про багаття з наметом ти знаєш тільки в теорії - зимова ночівля погане рішення. Взагалі погане! СТОП! Звичайні базові туристичні навички просто необхідні. Навіть якщо літня ночівля для тебе не проблема, краще в перший раз йти в парі з тим, хто ночував взимку раніше. Набагато краще. Якщо такого товариша немає, бери будь-кого. Йти в перший раз в поодинці - остання справа.
Хоча, і це цілком можливо, якщо обережно.
3. Психологічний настрій.
Якщо зібрався - йди. Але без недолугості і авось. Мороз не відчувається такою же небезпекою, як гірські прірви і морські шторми. Він не вкидає в твою кров дози адреналіну. Він тебе зморить, зробить ледачим і байдужим до всього в т. ч. до власного життя. Замерзаючи не кричать і обличчя їх не перекручені гримасами. Їм просто раптом стало лінь піднятися і ще раз пострибати-поприсідати. Тому краще перестрахуватися, зараз в будинку в теплі. Добре вправляє мізки історія Ігоря Грудцінова. Хороший, міцний хлопець, що зробив помилку. Ось його останній нічліг.
4. Теоретичною підготовкою. Витрать хоча б стільки ж часу, скільки ти вибираєш собі велосипед, фотоапарат або перфоратор.
5. Вибір місця тренувальної зимової ночівлі. Для початку краще встати недалеко від людей. Щоб за годину-дві пішого ходу можна було дійти до житла. І цей шлях повинен пролягати не по лісі і чагарниках, а зі зрозумілих орієнтирів - дорога, берег річки, край лісу, залізниці ...
Оскільки, центром цієї ночі буде вогнище, вибирай «дров'яне» місце, щоб не мучитися з обмерзлих хворостом і трухлявими пнями.
6. Вибір погоди. Очевидно, що краще підвищувати градус екстриму поступово, ніж відразу голим в тайгу. Тому підгадати час походу так, щоб погода була не дуже міцний. Зверни увагу, що низька температура - не єдине, на що слід звернути увагу.
Вологість і сила вітру теж дуже важливі.
- 5 з сильним вітром і вологістю відчуваються також важко як -15 без вітру.
А з вологістю ... -5 після довгої відлиги і плюсів відчуваються набагато зябче, ніж -5 в відлига після 30-градусних морозів.
7. Спорядження. Ми ж домовилися, що ти йдеш недалеко. Тому, можна взяти багато зайвого. ПОТРІБНО взяти багато зайвого. Для першої зимової ночівлі потрібно взяти зайвий одяг, зайву їжу і зайвий зв'язок. Ну і решта, як в звичайний похід. А що брати в звичайний похід, ти знаєш, бо вже ходив в літні ночівлі, пам'ятаєш? Всякі там компаси, ножі і презервативи для розведення вогню тертям.
«Зайвий зв'язок» - це, звичайно, вираз, але другий мобільник кишені не тягне. Акумулятори на морозі швидко розряджаються - засунь мобілу в глибоку внутрішню кишеню. Ну і звичайно, ці акумулятори повинні бути заряджені перед виходом. І ще про зв'язок - скажи рідним, куди саме ти підеш і де будеш ночувати.
8. Багаття. Дров потрібно з запасом, і заготовити їх краще з вечора, тому що потім холодно і лінь. Помічав, що туристи новачки намагаються схопити сокиру і створити величезну гору рівних чурок. Досвідчений турист так не зробить. Він не ледачий - він енергозберігаючий. Рубати і пиляти потрібно рівно стільки, щоб можна було доволочь шматок дерева до багаття. Далі кладемо його на вогонь серединою і перепалювати навпіл. Потім ще навпіл і т. Д. А якщо є три-чотири великих Лесині, можна покласти їх кінцями і зрушувати в міру згоряння. Але перший варіант набагато зручніше. Поки збираєш дрова, важливо особливого не промокнути. Сніг сиплеться з гілок за комір, сокиру і пила відливаються пітною спиною. Поки рухаєшся - цього не помічаєш, але варто сісти перепочити і мороз починає забиратися за пазуху.
9. "Хай сохне-Хай сохне вовчий хвіст". Поки ти збирав дрова, розкопував майданчик для намету, рив барліг, і навіть просто спав - ти промок. Або спітнів, або хватанув снігу. Біжи в пункт 7. даної пам'ятки, дістань звідти запасний сухий теплий светр, підштаники і шкарпетки. А мокре потихеньку просуши біля багаття. Якщо сильно спітнів, можна роздягнутися до пояса і обсохнути біля багаття - покрутитися, як шаурма. Я особисто завжди з ранку так роблю. Повернемося до нашої стоянки. Багаття жарко горить, запас дров зібраний - можна приступати до...
10. Споруді житла. Тут пропонувався варіант брезентови намети з тентом і грубкою. Це межа мрій і мінімум екстриму, але мало кому «загрожує» такий варіант. Варіанти реальні - це намет і дуже теплий спальник або ночівля біля багаття. Чому «або»? Тому що, якщо намет поставити поруч з багаттям - вона може сплавитися. А як тільки відсуває намет від вогню на безпечну відстань, відразу ефект багаття майже пропадає. У варіанті з наметом, багаття потрібне, щоб приготувати їжу, погріти руки-ноги, подивитися на вогонь, просушити збрую. Але головне там - теплий спальник. Але ти ж ідеш вперше і не знаєш наскільки комфортну температуру дасть спальник, тому для підстраховки багаття потрібене. Дилема-с.Під себе і інші життєво-важливі органи поклади пінку. Або багато гілля, лапник. Або сіно з соломою, або очерет або матрац ... Коротше, «на холодному спати - дітей не мати і скоро померти» - прикмета така. Ще щодо спальника. Бачив, як народ поривається роздягнутися до білизни (по міському). Круті спальники можуть таке дозволити, але навряд чи у тебе такий. Тому лягаємо в светрі і теплих шкарпетках. І шапці до носа. Але дихаємо назовні, щоб не просочити себе конденсатом. У кожного кров ходить по-своєму. У мене ось дуже погане периферичний кровообіг - руки і ноги замерзають в момент. Тому, ноги упаковую так - шкарпетки, потім вовняні шкарпетки, все це обмотаю другим светром, потім спальник. Одного разу натягнув на ноги порожній рюкзак, а потім в рюкзак засунув в спальник. Коротше, у кого, що мерзне, той то і утеплює.
Ночівля біля багаття клопітно, але тепліше ІМХО. Потрібна стінка-екран за спиною, щоб відбиті промені трохи прогрівали частину тушки, відвернутися від вогню. Ще добре відбиває екран по іншу сторону вогню. Ще можна затягнути все фольгою у вигляді спас-ковдри. Між лежанням і багаттям покласти жердину, щоб не скотитися випадково.
Вогнище нодья навряд чи в тебе вийде. Той у кого виходить нодья, може перемогти ДедМороза одним тільки поглядом. А у тебе вийде як і у мене - палаюча купа дров. Цю купу можна спробувати зробити схожою на нодью - довгі бревна уздовж лежака. Нодья з 40-сантиметрових колод горіли б всю ніч. Але наше вогнище прогорить (або сильно ослабне) вже через 40 хв. або годину. Його потрібно буде поправити, підкласти нового палива.
Тому
11. Режим сну. Постійно прокидатися підправляти багаття ПОТРІБНО. Ну якщо ти не в наметі, в супер теплому спальнику. Добре б мати будильник. А якщо ночуєте удвох, зручно, щоб півночі чергував і щогодини підкидав дрова один, а півночі - інший.
12. Їжа і питво.
Пиття сильно позначається на режимі сну))). Але жарти жартами, а вночі вилазити зі спальника, розмотувати шкарпетки-шарфи, Сувати ноги в задубілі крижані боти, і йти пописати - це не айс. Точніше, якраз дуже «ice». Краще з вечора не напиватися. Про «напиватися» - на природі НІКОЛИ не треба пити алкоголь для сугрева. Це зможете зробити, прийшовши додому, сівши в гойдалку біля каміна ...
Їсти в такому поході треба не шкодуючи фігури. Жирне, солодке і вуглеводи вітаються. Каша з м'ясом, хліб з салом, гарячий солодкий чай з шоколадкою - саме те. І ще пара банок тушонки і шмат сала в рюкзаку про запас. Не забудь, що до ранку вечерю весь замерзне. І хліб, і ковбаса, і цибулю - все перетвориться в льодинки. Нехай рідке перетворюється в крижинка не в скляному посуді, а чай не в пластиковому посуді.