Устойчивость при стрельбе

Тактика
Аватар користувача
Casper
Повідомлень: 346
З нами з: 10:23 14 травня 2013
ММГ: JG G36, PJ M4A1, Galaxy MP7, USP/P8
Форма: 3FB TD, 5FB TD, Woodland, 3DC, MTP, Pashtuns, Oliv
Звідки: Ужгород

Устойчивость при стрельбе

Повідомлення Casper » 20:36 04 січня 2017

окумент, про який йде мова - це «Настанова по бойовій підготовці армії США: Стійкість при стрільбі (Us Army TC-3-22-9: Rifle and Carbine Stability, де TC - Training Circular», яким на даний час армія США замінює «Польовий Статут FM 3-22.9».

Мені пощастило брати участь в цій роботі в ролі провідного спеціаліста, в ній були задіяні представники багатьох формувань, редактори, художники, і на певному етапі ці матеріали були прочитані практично в кожному великому армійському підрозділі. Я вам це повідомляю, щоб проілюструвати сказане вище і показати розмах роботи.

Написанням цих статей ми зможемо донести потрібну інформацію до тих, хто буде користуватися нашою книгою, швидко і коректно. Крім того, це служить отриманню зворотного зв'язку у вигляді значного кількість коментарів, питань і думок. Що, в свою чергу, з'явиться відправною точкою для нашої наступної книги, в якій ми пишемо про те, як використовувати рекомендації Наставлянь з бойової підготовки при максимумі користі за мінімум часу.

Зображення

ПОЛОЖЕННЯ «НИЗКОЇ ГОТОВНОСТІ» (LOW READY)

1. Вісь зору збігається з напрямком ствола гвинтівки;

2. Область зору і прицілювання розташовується на 45 градусів вліво і вправо від осі ствола;

3. Солдат зберігає впевнений контроль над зброєю, утримуючи її за пістолетну рукоятку, і прибравши палець зі спускового гачка;

4. Ствол зброї нахилений на 30-45 градусів вниз, звільняючи поле зору для спостереження.

Мене часто запитували: «Що було в думках у людини, коли вона писала це?» - Ось ці-то думки я і хочу вам передати. У наших останніх статтях йшлося про процес пострілу, змагальній психології та навчальний процес у дорослих. З цієї ж статті ми починаємо викладати деталі, починаючи з стійкості при стрільбі, оскільки в першу чергу в описуваному процесі слід досягти саме її.

Багато років армія розглядала стабільність як наріжний камінь при стрільбі. Не знаю, як вам, а мені сама ідея підтримки стабільності тіла при переміщенні є немислимим. З цієї причини ми прийшли до поняття стійкості. Я можу зрозуміти це так - в будь-якій ситуації утримувати гвинтівку в найбільш стійке положення. У 1966 в армії було обговорення факторів надійного утримання зброї, які можна застосувати при пересуванні куди краще, ніж надання тілу стабільності. Це - черговий приклад помилковості проходження передумові «ми завжди так робили».

«У Повчанні по бойовій підготовці» є схеми 12 різних положень для стрільби, а також обговорення менш поширених підходів, як, наприклад, такий: чим вище ви над землею, тим менш стійке ваше становище. Хоча досвідчені стрілки розуміють - це керівництво призначене всім військовослужбовцям, і чим раніше ми обговоримо питання, тим швидше воно буде зрозумілим.

Положення підібрані і намальовані в єдиному дусі. Причина, по якій ми зробили так, проста. Я не уявляю, як може хлопець, який сидить в просторому офісі з кондиціонером в Форте Беннінг, напевно знати, яке з положень виявиться кращим під час бойового зіткнення, так що краще, що ми можемо зробити, це надати інформацію і сподіватися, що командири підрозділів для розуміння відпрацюють кожне з них хоча б з вичищений.

Стійкість при стрільбі з гвинтівки

Зображення

ПОЛОЖЕННЯ ДЛЯ СТРІЛЬБИ ЛЕЖАЧИ (БЕЗ УПОРУ):

1 - положення для стрільби лежачи без упору - стрілок спирається на лікті, щоб зброя не тремтіла, 2 - положення ніг - розставлені, каблуки лежать на землі, нога на стріляючій стороні злегка зігнута в коліні, щоб зменшити напругу, 3 - стійка / центр ваги - лежаче становище дозволяє стрілку максимально притиснутися до землі для найбільшої стійкості,4 - лікоть стріляючої руки - забезпечує стійкість зброї, 5 - лікоть нестріляючої руки - знаходиться майже під зброєю, наскільки це буде зручно, 6 - стріляюча рука - охоплює пістолетну рукоятку, палець прибраний зі спуску до готовності до відкриття вогню, 7 - нестріляюча рука - щільно охоплює цівку, 8 - потиличник прикладу - в середній точці плеча для поглинання імпульсу віддачі, 9 - вкладка – щільна, 10 - кут стрілок-зброя - тіло стрільця практично на одній лінії з напрямком зброя-мета.

Завдання стійкості при стрільбі проста - належним чином націлити зброю і вистрілити з нього, не потривоживши приціл. Цей принцип можна застосувати до будь-якої стрільбі і вважався основним з незапам'ятних часів. Стійкість - перше, чого ми повинні досягти, і в Інтернеті існують сотні і тисячі постів на цю тему. Дебати про стійку, хваті і положенні стоп спалахують щодня.

Я не збираюся продовжувати їх тут, але скажу наступне: якщо ви не досить стійкі, щоб прицілитися, або якщо вам дуже незручно підтримувати стійке положення - ви щось робите не так.

Необхідна стійкість виходить з можливості належним чином прицілитися і утримувати приціл аж до того, як куля покине ствол. Цим же визначається те, наскільки стійким повинен бути ти сам. Це грунтується на здібностях стрілка і умовах стрільби. Досвідченому стрілку, що стріляє з відстані 5 ярдів в ціль розміром 40 дюймів, потрібно досить небагато. А якщо мета зменшили до одного дюйма, необхідний рівень стійкості значно виросте.

Інший приклад - десятидюймові ціль на відстані в сто ярдів і така ж мета, на відстані в тисячу ярдів. Повчання говорить саме про це, згадуючи розмір цілі, відстань до цілі і здатності стрілка.

Я досягаю того ступеня стійкості, яка мені потрібна

Зображення

ПОЛОЖЕННЯ ДЛЯ СТРІЛЬБИ СТОЯЧИ (БЕЗ УПОРУ):

1. Положення: менш стійке, ніж лежачи, але дозволяє вести високорезультативну стрілянину, 2. Положення ніг: міцно стоять на землі, на ширині плечей, 3. Стійка / центр ваги: агресивний нахил в сторону цілі, 4. Лікоть стріляючої руки: притиснутий до боку стрілка, 5. Лікоть нестріляючої руки: кілька назовні, 6. Стріляюча рука: охоплює пістолетну рукоятку, палець прибраний зі спуску до готовності до відкриття вогню, 7. Нестріляюча рука: витягнута вперед якнайдалі, для нейтралізації віддачі і перенесення прицілу, 8. Потиличник прикладу: упертий в плече якомога вище, для поглинання імпульсу віддачі, 9. Вкладка: щільна, 10. Кут стрілок-зброя: тіло стрільця становить приблизно 115-125 градусів з напрямком зброя-мета.

Також стійкість тісно пов'язана з компенсацією віддачі або відновленням після пострілу, дивлячись з ким ви говорите. Чим більше стійкість, тим менше часу займає відновлення, і тим швидше може бути знову вироблено прицілювання, тим швидше відбудеться наступний постріл.

Частенько можна побачити коментарі про «сплітах», паузах між пострілами. Кращі стрілки зменшують сплати до 0.15-0.18 секунд і вражають мішені, зберігаючи прийнятну точність. Вони здатні компенсувати віддачу, прицілитися і вистрілити протягом 0.15 секунд. Нескладно зрозуміти, що з нестійкою позиції вони не змогли б так швидко вистрілити і потрапити.

Зводячи все сказане воєдино: займіть положення, досить стійке для прицілювання по даній цілі і дозволяє утримувати зброю досить надійно, щоб підготуватися до наступного пострілу. Завжди, коли можете, використовуйте опору, крім м'язів - будь це барикада, крило транспортного засобу, мішок з піcком, сошки, магазин зброї або стіна.

Хоча це і звучить як само собою зрозуміле, але це не так. Подумайте про важкому спадщині, викликаному заліковими стрільбами. Здає залік жорстко вказуються положення для стрільби, іноді вони зовсім не вивчаються на тренуваннях. Коли люди, знайомі тільки з декількома положеннями, які не звикли «шахраювати» і спиратися на щось, потрапляють в стресонебезпечну ситуацію, вони, швидше за все, не будуть використовувати упор, прагнучи використовувати самостійну позицію без опори, через довгі тренування, що закріпили невірну техніку на рівні «м'язової пам'яті». Це означає, що шанси зробити промах значно збільшуються, що насправді зовсім небажано.


Джерело новини